Hakkımızda

Fim Fermuar, 1992’den bu yana üretim yapan global bir fermuar üreticisi olarak sektörde adını duyurmuş lider markalardan bir tanesidir. Fim Fermuarın kurulmasından bu yana ilerleyen gelişimini yani 30 yıla varan bu süreyi kısaca anlatacak olursak, Özer Fermuar olarak sektöre adım atmasıyla başlayabiliriz. Fim Fermuar, 1992 yılında İstanbul Eminönünde Özer Fermuar adı ile kurulmuş ve başlarda sadece tedarikçi olarak hizmet vermiştir. Özer Fermuar adı altında günden güne gelişen firma ve genişleyen müşteri ağı ile İstanbul Merter’de ilk fermuar fabrikasını kurmuştur. Her geçen gün kendini geliştiren Özer Fermuar, Türkiye piyasanın gelişmesi ve ithalatın ihracata dar gelmesi sebebiyle fermuar alanında devrim yapmak için ilk adımı 2004 yılında Fim Fermuarı kurarak atmıştır.


2008 yılında şimdilerde de üretimini burada sürdürdüğü 6000 metrekare tam entegre üretim tesisinin bulunduğu İstanbul İkitelli Organize Sanayi’de +75 uzman personeli ve 405 adet makinesi ile üretime tüm hızıyla devam etmiştir. Günlük 35cm ortalama ile günlük 350.000 adet fermuarı üretebilen lider bir üretici olarak zamanla sektörde adını duyurmuştur. Özellikle Türkiye piyasasında nadir üretilebilen fermuar kürsörlerini kendi bünyesinde imal etme gücüyle akıllarda büyük yer eden Fim Fermuar, Türkiye’den Yurtdışına yaptığı milyonlarca ihracat ile Türkiye piyasasında da adını birçok kez duyurmuştur.


1992’de başlayan fermuar yolculuğu 30. yıla girerken dünyada her kıtaya yaptığı ihracat ile dev bir Türk Sanayi üreticisi haline gelmiştir.

SERTİFİKALAR

SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİMİZ

Sosyal Sorumluluk Projesi
Lösev

Fim Fermuar olarak büyüdükçe, büyütmeye önem gösteriyoruz. Elimizden gelen maddi manevi Lösev Kuruluşuna destek olarak, çocuklarımızın yüzünü bir nebze güldürmeyi arzuluyoruz. Her bireyin yaşama hakkını olabildiğince güçlü ve mutlu kullanabilmesi adına üzerimize düşeni layıkıyla yapmaya özen gösteriyoruz.

Sosyal Sorumluluk Projesi
Hatıra Ormanı

Üyelerinden bir tanesi olduğumuz İstanbul Sanayi Odası’nın katkısıyla 20.000 üye olarak, doğa için küçük fakat bizim için kocaman bir hatıra ormanı olan güzel projede Fim Fermuar ailesi olarak küçük bir faydamız dokundu. Yeşeren ormanlar, yeşeren nesillerin birer umudu düşüncesiyle her küçük fidanın bizde büyük umutlar yeşerttiğini bilmenizi isteriz.

Sosyal Sorumluluk Projesi
Geri Dönüşüm

Doğanın sürdürebilirliği, gelecek nesillerin yaşamı ve çevre duyarlılığın bilincinde bir firma olarak, 1992’den bu yana gerek üretim tesislerimizden kalan atıkları gerekse hammaddelerimizi çevrenin ve doğanın farkında olarak yok ediyor, doğal yaşımı tüm gücümüz ile destekliyoruz.

FUARLARIMIZ

Mısır Fuarı
Mısır
Rusya
Tunus
Polonya
Sırbistan
İstanbul